Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Ciepło systemowe to nie tylko lokalne rozproszone ciepłownie na biomasę czy gaz. To też systemy lokalnej kogeneracji czyli systemy energii skojarzonej z możliwością wytwarzania prądu. 

Ciepło systemowe

Ciepło systemowe

Ciepło systemowe - czyli ciepłownie na biomasę to jedno z najtańszych źródeł ciepła. Co więcej wg nowej dyrektywy EPBD z 2018 roku jest wymóg pełnej dekarbonizacji budynków do 2050 w całej Unii Europejskiej - oznacza to rezygnację z paliw kopalnych do grzania - w tym węgla ale i gazu czy oleju !

Ciepłownie na biomasę będą podstawową technologią OZE używaną do grzania dużych systemów grzewczych i ciepła systemowego.

Ciepło systemowe czyli rozproszone duże kotłownie lokalne, mogą zasilać w ciepło małe miasta lub kilka wsi. Lokalna ciepłownia o mocy 3-5 MW może zasilać już kilkutysięczne miasteczko w tanie ciepło. W przypadku takiego rozwiązania, nasza firma oferuje wsparcie techniczne przy tworzeniu technologii i koncepcji całej ciepłowni. Oferujemy możliwość realizacji w projekcie - projektuj i zbuduj - tworząc kompletny system ciepłowniczy pod klucz - włącznie z magazynem biomasy i budynkiem całej kotłowni. Dla potrzeb ciepłownictwa oferujemy też kotłownie kontenerowe mobilne - o mocy do nawet 960 kW w przypadku biomasy i 4 MW w przypadku gazu lub oleju. Kotłownie mobilne mogą być też podstawą zbudowania mobilnego systemu kogeneracji. 

 Koncepcja budowy ciepłowni na biomasę, która ma zasilać ciepło systemowe czyli lokalne ciepłociągi musi być przemyślana i przeliczona w oparciu o lokalne zasoby biomasy, jej dostępność i cenę. Przy dużej mocy kotłowni, zaopatrzenie jej w biomase lub biopaliwo może być dość trudne do zorganizowania, jeśli nie ma jej lokalnych zasobów. Co ważne, w przypadku takich mocy liczy się też stopień odnawialności tych zasobów. Dlatego, kluczowy jest wybór systemu ciepłowniczego w postaci źródła ciepła. My oferujemy obiektywną pomoc w tym zakresie, gdyż oferujemy kotły przemysłowe na każdy rodzaj paliwa - nie preferujemy więc rozwiązań a staramy się fachowo doradzić klientowi, które źródło ciepła będzie dla niego optymalne.

Oferujemy wiec systemy ciepłownicze na różne biopaliwa i biomasę w tym: słomę, biomase peletyzowaną czy brykietowaną, zrębki i trociny, pellety czy agrobiomasę. Każde z w/w paliw jest tanim źródłem ciepła pod warunkiem jego lokalnej dostępności. Transport biomasy jest drogi i znacząco podwyższa cenę za jednostkę energii. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl