Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

 

Kotły c.o i piece z podajnikiem na pellet

Kotły c.o i piece z podajnikiem na pellet są w pełni automatyczne i często znajdują zastosowanie w ogrzewaniu domów pasywnych i szkieletowych, dzięki modulacji mocy mogą bowiem precyzyjnie dostarczać mniejsze ilości energii cieplnej. Dodatkowo posiadają zaawansowaną automatykę umożliwiającą sterowaniem pieca przez internet.  Jak dobrać dobry piec na pellet? Piece czyli fachowo mówiąc kotły c.o. opalane peletami są niskoemisyjne i działają automatycznie. Są to bowiem kotły c.o. z podajnikiem gdzie pelet jest podawany automatycznie do palnika, gdzie spala się też automatycznie. Nie trzeba w nich rozpalać paliwa ani wygaszać, wszystko dzieje się automatycznie bez pracy użytkownika. Czas pracy kotła c.o. na pellet zależy od pojemności jego kosza na paliwo. Im większy tym dłuższa automatyczna praca urządzenia. Cena kotła na pellet jest różna w zależności od jego wyposażenia w automatyczne systemy wspomagania jego pracy. Nasza firma oferuje też tani montaż na terenie całego kraju . Dobry kocioł na pellet z podajnikiem i automatyczną pracą palnika to komfort codziennego grzania oraz niska emisja. Dlatego takie piece c.o. na pellet są objęte dofinasowaniem w programie Czyste Powietrze. Nowoczesne kotły na pellet mogą być wyposażone nie tylko w palniki rotacyjne, samoczyszczące ale zaawansowane automatyki z systemem Fuzzy Logic czy PiD a także sondę lambda. Na rynku dostępne są też kondensacyjne kotły co na pellet.

Dlaczego kocioł c.o na pellet jest lepszym rozwiązaniem niż piec na ekogroszek ?

Pellet to prasowany granulat z trocin i  jest od kilkudziesięciu lat alternatywą dla węgla typ eko-groszek w całej Europie. Praktycznie wyparł konkurencyjne piece węglowe. Wynika to z wielu zalet ogrzewania pelletami:

  • Czystość w kotłowni
  • Ekologia – niski poziom zanieczyszczeń
  • Brak problemu z popiołem bo to nawóz
  • Szeroka dostępność paliwa
  • Dotacje na zakup pieca na pellet do nawet 10 tys zł

 

Piece centralnego ogrzewania na pellet są interesującą alternatywą też dla pieców na olej czy prąd bo są od nich ponad 50 % tańsze w eksploatacji. Dla pieców gazowych to też alternatywa bo nie wszędzie jest dostępny gaz lub możliwości techniczne zamontowania instalacji lub przyłącza gazowego. W przypadku gazu LPG nie każdy chce mieć parę tysięcy litrów gazu na podwórku.

Ważny jest palnik na pellet

Podobnie jak silnik w samochodzie tak palnik na pellet jest sercem pracy całego pieca z podajnikiem. We wszystkich naszych kotłach i piecach co stosowany jest mechanicznie samoczyszczący palnik MOC firmy Cichewicz. Wyróżnia się on nie tylko serwomechanizmem oczyszczania popiołu, ale też posiada ceramiczną grzałkę automatycznego rozpalania. Palnik działa w pełni automatycznie: sam się wygasza i rozpala, płynnie moduluje moc dostosowując zużycie granulatu do aktualnego zapotrzebowania na energię cieplną instalacji. Dodatkowo można też spalać w nim zrębki, trociny czy brykiety  - czyli tańsze paliwa w stosunku do peletów czy węgla.

Nasza firma oferuje kotły i piece na pelet w wersji domowej - do ogrzewania budynków, mieszkań itp oraz w wersji przemysłowej do ogrzewania budynków komercyjnych i wielkopowierzchniowych. Dlatego oferujemy szeroki zakres mocy od 6 kW do nawet 960 kW. Posiadamy nie tylko dobrą opinię zadowolonych użytkowników ale liczne referencje w Polsce i Europie w wielu prestiżowych miejscach. W przypadku kotłowni przemysłowych oferujemy wiele innowacyjnych rozwiązań np: całoroczne podajniki na pelet, silosy na pellet czy pneumatyczne podajniki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl