Producenci

Kocioł parowy na biomasę: zrębki, pellet, trociny o wydajności pary 350 kg/h

Dostępność: brak towaru
Cena: 169 500,00 zł

Cena regularna:

169500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: A791-21696

Opis

 Kocioł grzewczy przemysłowy parowy 350KP posiada wydajność pary 350 kg.h o ciśnieniu obliczeniowym 0,5 bar. Przeznaczony jest do wytwarzania party technologicznej stosowanej w różnych gałęziach przemysłu do wielu procesów m.in. w przemyśle spożywczym. Wyprodukowany w Polsce, z atestowanej blachy P265GH jest sprawdzonym urządzeniem grzewczym o sprawności cieplnej przekraczającej 80 %. Może być zasilany pelletem lub biomasą w tym zrębkami drzewnymi lub trocinami.

 

Przemysłowe kotły grzewcze parowe na biomasę to najtańsze źródło ciepła technologicznego.

Oferowane przemysłowe kotły grzewcze parowe spalają biomasę rozdrobioną w postaci zrębki, trociny czy brykietów lub pelletu. Są to najtańsze i szeroko dostępne paliwa na rynku, które zapewniają nie tylko stabilne źródło opału ale też najniższe koszty ogrzewania.

W skład zestawu kotła grzewczego parowego na biomasę wchodzi:

  • Wymiennik parowy
  • Palnik biomasowy z mechanicznym oczyszczaniem i odżużlaniem
  • Szafa sterownicza
  • Osprzęt: manometr,regulator ciśnienia z presostatami, sondy poziomu wody i regulacji poziomu wody w zbiorniku kondensatu

Cena nie obejmuje układu podawania biomasy: musi być on dostosowany do kubatury kotłowni oraz wymagań użytkownika co do autonomii pracy urządzenia. Podajniki biomasy mogą być całoroczne, miesięczne, tygodniowe lub dobowe. Ich pojemność jest zależna od rodzaju biomasy ( jaka kaloryczność paliwa ) oraz jej wartości nasypowej. Możemy dostarczyć silosy wewnętrzne, zewnętrzne, magazyny ruchoma podłoga wewnętrzne jak i mobilne w kontenerze.

Sterowanie kotła parowego na biomasę z podajnikiem automatycznym obejmuje wiele funkcji w tym:

  • Pomiary i regulację wody w kotle i zbiorniku kondensatu
  • Zabezpieczenie ciśnieniowe pary w kotle
  • Zabezpieczenie przed niskim poziomem wody w kotle
  • Sterowanie palnikiem biomasowym i systemem podawania paliwa
  • Pomiary i regulację ciśnienia pary
  • W opcji sterowanie odsalaniem, pneumatycznym odmulaniem

Do zaprojektowania kotłowni parowej na biomasę z automatycznym podawaniem paliwa musimy też zastosować odsalanie automatyczne oraz system odmulania automatycznego ze sterowaniem czasowym i zaworem odmulającym. Ważnym elementem kotłowni jest też schładzacz odmulin i odsolin o odpowiedniej pojemności.

Biomasa to najtańsze paliwo dostępne praktycznie wszędzie

Biomasa jako paliwo jest szeroko dostępna w całej Europie, czy w formie granulowanej np.: pellety, brykiety itp, czy w wersji rozdrobnionej np.: zrębki, troty nadaje się jako ekologiczny opał. Biorąc pod uwagę politykę dekarbonizacji Unii Europejskiej, biomasa zostanie jednym z głównym paliw energetycznych na wiele lat. Zapewnia ona bowiem nie tylko niskie koszty eksploatacji ale niezależność energetyczną użytkownika. Może on wykorzystywać do spalania własne odpady, biomasę leśną czy agro. Wiele firm posiada własne plantacje roślin energetycznych np. ślazowiec czy miskantus, które potem służą jako opał do ogrzewania hal czy wytwarzania ciepła technologicznego.

Oferowany kocioł grzewczy z podajnikiem automatycznym posiada innowacyjnych palnik strefowy ruchomy, który samoczynnie się odżużla, rozpala, wygasza oraz moduluje moc. Palnik umożliwia w połączeniu z komorą dopalania w wysokich temperaturach na spalanie odpadów – ich termiczną utylizację. Takie rozwiązanie oferowane jest jako opcja, indywidualnie wyceniane przez  naszych inżynierów – prosimy o kontakt z działem handlowym w tej sprawie.

Kocioł grzewczy parowy musi być odpowiednio dobrany, technologia kotłowni zaprojektowana przez osobę z odpowiednim doświadczeniem i uprawnieniami. Jest to wówczas gwarancja niezawodnej pracy kotłowni przez lata. Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami, możemy dostarczyć kotłownie parowe pod klucz razem z doradztwem i montażem.

Kotły c.o na biomasę pracują w pełni automatycznie, posiadają funkcję automatycznego rozpalania oraz wygaszania. Rozbudowane możliwości sterowania dają wiele opcji użytkownikowi np.: powiadamianie przez sms o stanach awarii lub zdalny monitoring kotłowni w tym ilości biomasy, popiołu, stopnia zanieczyszczenia paleniska itp. Dlatego każda kotłownia na biomasę powinna być indywidualnie zaprojektowana. Nasi doradcy bezpłatnie dojeżdżają na miejsce budowy kotłowni i wyceniają wszystkie elementy do jej budowy. Obsługujemy teren całej Polski i zapraszamy do kontaktu z nami. Kotły na biomasę można kupić z dofinansowaniem, istnieje wiele programów unijnych z dopłatami do ich zakupu.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl