Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Piece i kotły grzewcze o mocy 10 kW to oferta do ogrzewania mniejszych powierzchni w przypadku średnio izolowanych domów i kamienic np: powierzchnia 80 czy 100 m kw. Może być to także rozwiązanie grzewcze do ogrzewania dobrze izolowanych domów nawet o powierzchni ponad 150 m kw. Wszystko zależy od stopnia zapotrzebowania na ciepło budynku, wielkości pomieszczenia kotłowni oraz czym chcemy grzać.

 

Piece c.o .10 kW

Piece c.o .10 kW

Ogrzewanie niewielkich domów, kamienic, mieszkań czy biur do tej pory było problematyczne. Często w starszym budownictwie nawet nie było instalacji c.o a jedynie piec kaflowy. W takim pomieszczeniu trudno zamontować kocioł na ekogroszek z podajnikiem bo brudzi i zajmuje miejsce a kotłowni praktycznie nie ma. Rozwiązaniem są tu instalacje kompaktowe z kotłami wiszącymi kondensacyjnymi lub piecami na pellet.

Brak kotłowni nie jest zatem przeszkodą aby można było zbudować nowoczesną i ekologiczną instalację grzewczą bezpieczną dla użytkownika. Bezpieczna bo oferowane piece mają wentylatory wyciągowe zapobiegające wydymianiu się z pieca. Są zatem komfortowe i bezpieczne. Wersje na pellet mają wbudowane kosze 15 - 30 kg na pellet i posiadają estetyczny nowoczesny wygląd. 

Ekologiczne kotły c.o. na program Czyste Powietrze moga być zasypowe. Małej mocy piece z zasypem ręcznym oferujemy dla klientów gdzie cena odgrywa kluczową rolę w zakupie urządzenia. Montaż takiego pieca jest też tańszy bo urządzenie jest mniejsze i często wymaga prostszego montażu. Poza kotłami zasypowymi, do małych domów i mieszkań oferujemy też termokominki na pellet i piece na pellet mocy do 10 kW. Są one automatyczne, ekologiczne i mogą modulować moc nawet poniżej 5 kw.

Co to jest modulacja mocy palnika ?

To dostosowanie parametrów jego pracy do mniejszego zapotrzebowania na ciepło, paliw wówczas mniej opału. Montaż kotła ekologicznego 5 klasy emisji z certyfikatem ekoprojekt nie musi być drogi, oferowane przez nas nowe modele pieców z dyszami ceramicznymi i szamotowymi katalizatorami mają podobne gabaryty co piece co Ogniwo, Zebiec, Kamino czy Defro. Ich montaż to prosta wymiana pieca, która nie powinna być zatem droga. Piece c.o. z zasypem ręcznym niezależnie czy na węgiel czy na drewno są ekologiczne, niskoemisyjne i można je legalnie użytkować w Polsce oraz otrzymać dotację w programie Czyste Powietrze. Małe powierzchnie ogrzewalne domków czy mieszkań mogą być też zasilane piecami automatycznymi z podajnikiem np. na pellet. Tu kominki z płaszczem wodnym oferowane przez naszą firmę są nieocenionym rozwiązaniem, posiadają bowiem moce 6 kW , 8 kW, 10 kW , 12 kW , 16 kW i 24 kW czyli grzeją małe kubatury jak i większe.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl