Opcje przeglądania
Producenci

Ogrzewanie domu szkieletowego

Ogrzewanie domu szkieletowego

Ogrzewanie domu drewnianego czy szkieletowego ma swoje zasady. Najważniejsza z nich - ma być bezpieczne ! Przy ogrzewaniu pasywnym bo o takim mówimy ma być też ekologicznie i ekonomicznie. Domy drewniane, prefabrykowane czy pasywne mają znacznie obniżone zapotrzebowanie na ciepło - my to wiemy, dlatego rekomendujemy przemyślane systemy grzewcze. Nasz asortyment jest zweryfikowany latami pracy naszych instalatorów, setkami montażów a także pozytywnymi opiniami innych użytkowników. W ofercie naszych kotłów, pieców, kominków czy pomp ciepła znajdują się dobrani producenci, których urządzenia mają działać przez kilkanaście lat - nie promujemy nie znanych przez nas produktów, które mogą wytrzymać u klienta zaledwie parę sezonów grzewczych - a o takich nam regularnie donoszą nasi klienci. Dobór odpowiedniego pieca czy systemu grzewczego to nie tylko dobranie odpowiedniej mocy do budynku ale też odpowiedniego modelu, który jest niezawodny i po prostu udany. 

Systemy grzewcze do domu drewnianego szkieletowego muszą być odpowiednio dobrane. Pasywność domów szkieletowych jest zupełnie inna niż tradycyjnych murowanych. Mamy inną bezwładność cieplną, budynek drewniany bardzo szybko się nagrzewa i ma zazwyczaj zmniejszone zapotrzebowanie na energię cieplną w porównianiu z analogicznym budynkiem murowanym.

Dlatego do ogrzewania domu szkieletowego, rekomendujemy klientom pompy ciepła, kotły gazowe kondensacyjne lub pulsacyjne lub kominki z płaszczem wodnym. Interesującą alternatywą jest też ogrzewanie pelletem ale tu trzeba mieć miejsce na składowanie paliwa - nie w każdym domu szkieletowym jest na to przewidziane miejsce. Dlatego wybór grzania pelletem powinien być przewidziany na etapie projektowania domu - potrzebujemy więcej miejsca na urządzenie grzewcze a także na składowanie opału. Domy szkieletowe nie mają zazwyczaj piwnic i ich wielkość jest optymalizowana pod kątem powierzchni użytkowej.

Opinie klientów na temat ogrzewania pompą ciepła w domu szkieletowym są bardzo pozytywne, i zazwyczaj moc pompy 6-7 kW starcza na ogrzewanie domu drewnianego nawet do 200 m2.  Nie dziwi zatem fakt dużego zainteresowania wśród klientów tym systemem grzewczym. 

Pompa ciepła będzie najtańszym w użytkowaniu systemem grzewczym, cena miesięcznego kosztu ogrzewania może być poniżej nawet 100 zł. Tak wskazują pomiary naszych wielu klientów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl