Producenci
Czy kocioł co na pellet można wynająć ? 0
Czy kocioł co na pellet można wynająć ?

Czy kocioł co na pellet można wynająć ?

Odpowiedź może zaskakiwać ale tak ! Już teraz nie musisz kupować kotłowni na pellet i inwestować swoich środków. Nie otrzymałeś dotacji w programie czyste powietrze ? To już nie nie problem – możesz wynająć kocioł u nas na cały sezon grzewczy a nawet na dłużej  z możliwością odkupu

czytaj całość »
Kocioł c.o na zgazowanie drewna o podwyższonym standardzie i dotacji - Sigma 0
Kocioł c.o na zgazowanie drewna o podwyższonym standardzie i dotacji - Sigma

Kocioł c.o na zgazowanie drewna o podwyższonym standardzie i dotacji - Sigma

Proces zgazowania biomasy i drewna jest szeroko stosowany w kotłach grzewczych w całej Europie i  jest do praktycznie jedyna technologia opanowana w 100 %, która daje czyste spalanie i niską emisję spalin. Dlatego kotły co na drewno zgazowane Sigma posiadają dotację do zakupu i montażu w programie Czyste Powietrze. Zakres mocy od 15 kW do 130 kW umożliwia tanie ogrzewanie domu lub firmy.

czytaj całość »
Kotły co klasy A+ na dofinansowanie w ramach Czyste Powietrze 0
Kotły co klasy A+ na dofinansowanie w ramach Czyste Powietrze

Etykiety energetyczne dla kotłów na paliwo stałe wprowadzono od 1 kwietnia 2017 i określają one klasę efektywności energetycznej produktu. Producenci kotłów i pieców  na biomasę i opał stały od wielu lat mają obowiązek dostarczać swój sprzęt razem z drukowaną etykietą, na której znajdziemy klasę efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń - od najsłabszej G do A++ lub w nowszej wersji od D do A+++.

W firmie Cichewicz – kotły c.o wszystkie produkowane w Polsce kotły grzewcze mają klasę > A+ i można na nie uzyskać dotację w ramach programu Czyste Powietrze

 

czytaj całość »
Jak dobrać palnik na zrębki i trociny do pieca ? 0
Jak dobrać palnik na zrębki i trociny do pieca ?

Rosnące ceny gazu i pelletu powodują wzrost zainteresowania alternatywnymi paliwami i nośnikami energii. Z racji braku dostępności pelletów wielu klientów chce zmodernizować swój piec na inne rodzaje biomasy. A tu interesującą alternatywą dla gazu, pelleta czy węgla jest zrębka drzewna i trocina.  

Jak dobrać palnik na zrębki i trociny do pieca ?

Niestety nie każdy kocioł grzewczy da się zmodernizować do spalania zrębki i trociny. Proszę poczytać dlaczego. 

czytaj całość »
Jak dobrać odpowiedni bufor ciepła do kotła centralnego ogrzewania ? 0
Jak dobrać odpowiedni bufor ciepła do kotła centralnego ogrzewania ?

Zbiorniki akumulacyjne często nazywane popularnie buforami ciepła są obowiązkowym wyposażeniem kotłowni na paliwa stałe z ręcznym zasypem paliwa czyli np.: kocioł na drewno lub węgiel musi być zainstalowany z buforem. Buforów ciepła wymagają też  programy dotacji na wymianę i modernizację kotłowni w tym rządowy Czyste Powietrze.

Jak zatem dobrać odpowiedni bufor ciepła do kotła centralnego ogrzewania ?

Dobieramy zbiornik akumulacyjny do pieca czy do instalacji co, a może do kubatury domu ?

czytaj całość »
Mobilne kotly grzewcze w zabudowie kontenerowej do spalania biomasy odpadowej z płyt drewnopochodnych 0
Mobilne kotly grzewcze w zabudowie kontenerowej do spalania biomasy odpadowej z płyt drewnopochodnych

Kotly grzewcze w zabudowie kontenerowej do spalania biomasy odpadowej z płyt drewnopochodnych 

Tania energia cieplna to obecnie dla przemysłu drzewnego podstawowe źródło przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym i eksportowym. Umożliwia ona znaczne obniżenie nie tylko kosztów eksploatacji systemów grzewczych ale też obniżenie kosztów całej firmy. Suszenie drewna staje się coraz droższe a zasilanie suszarni drewna ciepłem odpadowym zwiększa znacznie zyski z usług suszenia. Dzięki temu zwrot nakładów inwestycji we własna suszarnie znacznie się przyspiesza. W stosunku do suszarni zasilanych paliwami płynnymi i konwencjonalnymi, nasze kotły przemysłowe na paliwa alternatywne spalają naprawdę najtańszy opał na rynku.

 

czytaj całość »
Kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie do programu Czyste Powietrze – co to jest ? 0
Kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie do programu Czyste Powietrze – co to jest ?

Kocioł c.o  na pellet drzewny o podwyższonym standardzie emisji ma wyższą sprawność cieplną i mniej spali paliwa.

Kocioł c.o na pellet o podwyższonym standardzie to nie tylko niższa emisja spalin i pyłów oraz wyższa dotacja do ceny zakupu ale też wyższy komfort codziennego użytkowania. Należy pamiętać, że lepsze parametry spalania to czyste spalanie pelletu i wyższa sprawność cieplna. Im wyższa sprawność energetyczna urządzenia tym niższe zużycie paliwa. Dodatkowo czystsze spalanie to rzadsze czyszczenie kotła i palnika, mniej popiołu. To są niewątpliwe korzyści z inwestycji w takim model kotła grzewczego. Niestety kotły co na pellet o podwyższonym standardzie i wydajności wymagają zazwyczaj lepszego pelletu aby osiągać deklarowane parametry sprawności i emisji.

 

 

czytaj całość »
Kocioł z podajnikiem na pellet z pompą ciepła do gotowego projektu domu 0
Kocioł z podajnikiem na pellet z pompą ciepła do gotowego projektu domu

Popularne projekty domów gotowych np.:  HomeKoncept-58 KRX1074, Hiacynt, Hiacynt 2, Jaskółka 5, Willa Parterowa czy APS 401 lub 289 mają ciekawie zaprojektowane wnętrza, optymalizujące ich powierzchnię użytkową. Nie dziwi fakt, że dla przyszłego użytkownika domu, więcej miejsca w łazience ma większe znaczenie niż w kotłowni. Jest to zrozumiałe i komfortowe. Niemały problem jest wówczas, gdy w wydzielonej w projekcie kotłowni, która ma czasami zaledwie 4,8 m2  a maksymalnie 7 mmusimy zmieścić wiele urządzeń. Szczególnie obecnie, gdy modne są kotłownie hybrydowe tzn połączenie paru źródeł ciepła w jednym systemie grzewczym + fotowoltaika.

czytaj całość »
Jak użytkować zbiornik akumulacyjny ? Podłączenia bufora z kotłem c.o 0
Jak użytkować zbiornik akumulacyjny ? Podłączenia bufora z kotłem c.o

Od marca 2019 roku zbiorniki akumulacyjne są obowiązkowym wyposażeniem kotłowni na paliwo stałe z zasypem ręcznym. Popularne jest też magazynowanie energii cieplnej w przypadku montażu pomp ciepła oraz w kotłowniach hybrydowych czy kombinowanych czyli takich w których występuje  więcej niż jedno źródło ciepła np.: pompa ciepła i piec na pellet,  kocioł gazowy i pompa ciepła itp.  Zbiornik akumulacyjny pełni wtedy 2 funkcje: bufora ciepła i sprzęgła hydraulicznego. Jak użytkować kotłownię z buforem ciepła? Jaki zbiornik akumulacyjny jest najlepszy do naszej kotłowni ?

Na te pytania postaramy się poniżej odpowiedzieć. Poprawny dobór zbiornika akumulacyjnego jest  podstawą optymalnej pracy każdej instalacji grzewczej niezależnie czy w domu jednorodzinnym, hotelu, hali czy biurowcu.

Dobór zbiorników buforowych akumulacji ciepła określa od wielu lat norma mówiąca, że 50 l pojemności zbiornika ma wypaść na 1 kW energii cieplnej kotła grzewczego. Musimy uwzględnić też inne parametry: wielkość komory załadowczej pieca, stałopalność oraz jego pojemność wodną. Dobór właściwej pojemności zbiornika akumulacji ciepła ma kluczowy wpływ na codzienny komfort użytkowania kotłowni.

Co to jest akumulator ciepła czyli  zbiornik akumulacyjny ?

czytaj całość »
Jakie drewno do pieca centralnego ogrzewania? 0
Jakie drewno do pieca centralnego ogrzewania ?

Jakie drewno do pieca centralnego ogrzewania ?

Najlepsze jest drewno z drzew liściastych, gdyż  spala się równomiernie, zawiera mało żywicy i nie tworzy dużej ilości dymu w przeciwieństwie do drewna iglastego. Dlatego drewno  z drzew iglastych ( zawarta w nim duża ilość żywicy ) jest zalecane do spalania tylko w modelach kotłów specjalnie do tego zaprojektowanych. Musi być to kocioł z odpowiednią wysoką temperaturą spalania, która dopala sadze – tj mieć dużą komorę szamotową oraz odpowiednio rozmieszczonym dostępem powietrza pierwotnego i wtórnego. W przeciwnym razie drewno iglaste będzie się smoliło i zanieczyszczało sam piec i komin. Oczywiście musi być to drewno bardziej wysuszone niż liściaste, dobra informacja jest taka, że iglaste drzewo łatwiej wysuszyć niż liściaste. Kocioł c.o do spalania drewna iglastego będzie trochę droższy niż konwencjonalny piec na drewno, ale jeśli mamy własny las iglasty, po prostu nie mamy wyboru i musimy zainwestować w nowszą technologię spalania drewna.

czytaj całość »
Sterownik z nowymi funkcjami w naszej ofercie 0
Sterownik z nowymi funkcjami w naszej ofercie

Dlaczego warto kupić zaawansowany sterownik pracy kotła co na biomasę ?

Jeśli chcemy mieć zaawansowaną kotłownię z pomiarami i najwyższą sprawnością cieplna układu to nasze urządzenie steruje pracą kotła na biomasę oraz wieloma systemami optymalizacji procesu spalania: układem recyrkulacji spalin, dopalania palnikiem, czujnikami podciśnienia w komorze spalania czy sondą tlenową. 

czytaj całość »
Jaką grubość blach powinien mieć kocioł c.o. aby działać niezawodnie przez wiele lat? 4
Jaką grubość blach powinien mieć kocioł c.o aby działać niezawodnie przez wiele lat ?

Czy grubość blachy i jej jakość wpływa na żywotność kotła c.o ?

Decydując się na kocioł na paliwa stałe coraz częściej zadajemy producentom pytanie o grubość blachy z jakiej wykonane jest urządzenie i o jego żywotność.

Pytanie jest jak najbardziej na miejscu ale to nie tylko grubość stali zastosowanej przy produkcji ma znaczenie ale także gatunek stali i odpowiednie użytkowanie naszych źródeł ciepła.

czytaj całość »
Kocioł z podajnikiem na zrębki, czy jest tańszy w użytkowaniu od pieca na pellet? 0
Kocioł z podajnikiem na zrębki, czy jest tańszy w użytkowaniu od pieca na pellet ?

Kocioł na zrębki, czy jest tańszy w użytkowaniu od pelletu ?

Kotły na biomasę, a w szczególności opalane zrębkami drzewnymi czy peletami w ostatnich latach stały się bardzo popularne, wynika to z wysokich cen pelletu i innych nośników energii. Czy rzeczywiście kocioł co na zrębki jest tańszy w użytkowaniu niż peletowy ?

czytaj całość »
Jaki kocioł co wybrać z certyfikatem ekoprojekt? 0
inż Daniel Kołomański

Co to jest certyfikat ekoprojekt dla kotła c.o z podajnikiem ? Jakie wymagania musi spełnić kocioł grzewczy żeby go uzyskać?

Certyfikatem „ekoprojektu” inaczej też „Ecodesign” nazywamy potocznie zaświadczenie, które jest potwierdzeniem spełnienia przez kocioł na paliwa stałe wymogów dotyczących ekoprojektu (ecodesign). Zasady te określone są w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r.

czytaj całość »
Nowe dotacje na kogenerację 0
Nowe dotacje na kogenerację

Dotacje na kogeneracje już są !

Ruszają nabory na dotacje w ramach  programu: Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne. Rozwój wysokosprawnej kogeneracji przemysłowej. Więcej o możliwości zakupu u nas kogeneracji z dofinansowaniem 45 % można przeczytać tu.

czytaj całość »
Piece elektryczne połączone z carport i zestawem fotowoltaicznym 0
Piece elektryczne połączone z carport i zestawem fotowoltaicznym

Wiaty fotowolaticzne -  2 w 1 – zadaszenie auta i generacja prądu ze słońca

Zestaw fotowoltaiczny połączony z pompą ciepła lub piecem elektrycznym tworzy nam układ hybrydowy ciepła. Możemy bowiem uzyskiwać energię elektryczną ze słońca i kompensować ją z zapotrzebowaniem na prąd pieca lub pompy ciepła. Taka hybryda po pewnym czasie zarabia na siebie. Na świecie popularne jest wykorzystanie paneli PV nie tylko do montażu na dachach domów czy budynków gospodarczych ale też na zadaszeniach aut typ carport. Taki carport chroni auto przed deszczem, może być nawet wielostanowiskowy np: pod firmą czy hotelem a dodatkowo zamiast dachu mieć zestaw paneli słonecznych i produkować prąd ze słońca. 

 

czytaj całość »
Co to jest COP? Które pompy ciepła stosować do temperatury - 28 st. C? 0
Co to jest COP ? Które pompy ciepła stosować do temperatury - 28 st C ?

Pompa ciepła może ogrzać dom już za 60 zł miesięcznie

Alternatywą dla tradycyjnych kotłów c.o i pieców są obecnie pompy ciepła. To niskoemisyjne urządzenia grzewcze, których zakup jest dotowany. 140 m kw dom z buforem 200 l i zasobnikiem c.w.u 300 l można ogrzać pompą ciepła 8 kW już za ok 60 zł miesięcznie ! Do tego nowa generacja pomp ciepła działa w temp zewn nawet - 28 st. C

 

czytaj całość »
Czym jest bufor ciepła? Do czego stosować zbiorniki akumulacyjne? 0
Czym jest bufor ciepła ? Do czego stosować zbiorniki akumulacyjne

Co to jest  zbiornik akumulacyjny ?

Od 2019 r stosowanie zbiorników akumulacyjnych jest obowiązkowe w przypadku kotłów c.o z ręcznym załadunkiem paliwa. Od lat jest dobrą praktyką stosowanie buforów ciepła do sprzężenia układów pomp ciepła. Czym jest bufor ? Co to jest zbiornik akumulacyjny ?

czytaj całość »
Piece i kotły c.o. na pellet do małych powierzchni ogrzewalnych 0
Piece i kotły c.o na pellet do małych powierzchni ogrzewalnych

Jak zamontować źródło ciepła jeśli nie mamy dużej kotłowni ?

 

Nowoczesne budynki często nie mają kotłowni, albo mają wygospodarowane bardzo mało miejsca na nią. Problemem jest w kilku metrach kwadratowych zmieścić coś innego w kotłowni niż kocioł wiszący gazowy lub pompę ciepła. Kotły c.o z wbudowanym podajnikiem, palnikiem i koszem Hydro są tu rozwiązaniem bo zajmują miejsca tyle ile jedna paleta !

czytaj całość »
Ogrzewanie szklarni i budynków inwentarskich 0
Ogrzewanie szklarni i budynków inwentarskich

Tanie grzanie szklarni i budynków inwentarskich

Całoroczne ogrzewanie szklarni i innych budynków inwentarskich to jeden z głównych kosztów produkcji żywności w obecnych czasach. Coraz łagodniejsze zimy skłaniają producentów żywności, sadowników, ogrodników i rolników do przechodzenia na całoroczny system produkcji. Wówczas koszt ogrzewania robi się jednym z kluczowych stałych kosztów gospodarstwa. 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl