Producenci

Piece kotły na odpady drewnopochodne, płyty wiórowe, MDF i HDF 150 kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 199 000,00 zł 199000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Producent: -
Kod produktu: 0495-933E7

Opis

Odpady płyt wiórowych, pilśniowych, MDF i HDF nie są odpadami drewna a odpadami materiałów drewnopochodnych i zgodnie z wykładnią Ministra Środowiska z 16.03.2018 muszą być spalane w specjalnych instalacjach dedykowanych tj termicznego przekształcania odpadów. 

Spalanie odpadów w szczególności z drewna zanieczyszczonego impregnatami i powłokami ochronnymi podlega pod ustawę odpadową oraz tzw spalarniową. 

Piece na odpady z certyfikatem

Nasze kotły c.o na odpady zdobyły wyróżnienie w konkursie ministra środowiska podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Oferowane przez nas systemy grzewcze do termicznego przekształacania odpadów drewnopochodnych spełniają aktualne wymogi prawa. Piece na odpady z płyt drewnopochodnych takich jak wiórowych, OSB, MDF, HDF muszą być specjalnie zbudowane. Główną różnicą do pieców konwencjonalnych jest specjalna komora dopalania gazów spalinowych, gdzie muszą one 2 sekundy być dopalane w temperaturze ponad 850 stopni C. W przypadku za niskiej temperatury, proces termiczny jest kontrolowany i prowadzony przy dodatkowym działaniu palnika olejowego - który załącza się automatycznie aby utrzymać wymaganą minimalną temperaturę, w której unieszkodliwiamy furany oraz dioksyny. Są one niebezpieczne dla życia człowieka podczas spalania takich odpadów w tradycyjnym piecu !

TPO

Niezależnie czy mamy obrzyny z kalibracji sklejki, czy ścinki z płyt drewnopodobnych, które do tej pory były uznawane za produkt uboczny z produkcji stolarskiej przez marszałków województw - obecnie są to odpady, które nie tylko spalamy ale termicznie przekształcamy lub unieszkodliwiamy w specjalnych kotłach utylizacyjnych, właśnie taki jest oferowany przez naszą firmę. 

W naszym urządzeniu możemy naturalnie spalać też tradycyjną biomasę w tym:

  • zrębki, zrzyny, pyły
  • trociny, wióry
  • pellet, agropellet lub brykiety

Piece na odpady drewnopochodne i płyty meblowe są droższe niż konwencjonalne piece na biomasę, są one bardziej skomplikowane a dodatkowa komora dopalania wymaga specjalnego sterowania. Dodatkowo zastosowany musi być odpowiedni system filtracji. Metoda filtracji zależy od wymaganej emisji, gatunku odpadu oraz lokalizacji samej inwestycji. Może być to metoda sucha lub mokra. Dobór odpowiedniej instalacji oczyszczania spalin odbywa się indywidualnie do potrzeb klienta przez naszych inżynierów.

W naszym kotle odpady spalamy rozdrobnione -muszą mieć odpowiednią kalibrację i wilgotność. Podawanie paliwa odbywa się przez systemy:

  • ruchomej podłogi
  • silosa wewnętrznego - centralne zsypu
  • silosa zewnętrznego
  • zbiornika pośredniego

Kotłownia na odpady

System podawania paliwa musi być indywidualnie zaprojektowany pod potrzeby danej kotłowni i możliwości technicznej budynku. Należy pamiętać, że kotły na odpady są większe nic tradycyjne, posiadają większy osprzęt ( system filtracji ) i dlatego potrzebują więcej miejsca. 

Budowa lini termicznej utylizacji i przetwarzania odpadów

 Zgodnie z przepisami, kocioł na odpady musi mieć niezależną komorę do dopalania gazów w wysokich temperaturach z awaryjnym system dopalania i kontroli płomienia. Jest on zazwyczaj realizowany dodatkowym palnikiem olejowo-gazowym, który wraz z odpowiednią automatyką kontroluje temperaturę procesu dopalania. Jeśli spada ona poniżej 850 st C wówczas uruchamia się palnik po to aby graniczna w/w wartość temperatury była zawsze powyżej 850 st C. Dodatkowo czas przebywania gazów w komorze to minimum 2 sekundy więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana aby skutecznie dopalić szkodliwe substancje. 

Poza komorą dopalania mamy ruchome palenisko schodkowe - strefowo napowietrzane, wymiennik ciepła i ekonomizer z recyrkulacją spalin. System recyrkulacji spalin pozwala dopalenie NOx i jego stosowanie zalezy od rodzaju odpadu, który spalamy. Poza systemem recyrkulacji spalin mamy cały kompletny system oczyszczania spalin - który aby kotłownia na odpady pracowała legalnie, musi być obowiązkowym jej wyposażeniem.

Wymiennik ciepła wg potrzeb klientów może być wodny, parowy lub powietrzny. Jego cena zależy od używanego czynnika grzewczego oraz parametrów ciśnienia. Dobór odpowiedniego wymiennika ciepła celem odzysku energii cieplnej ze spalanych odpadów jest szczególnie ważny, gdy chcemy tworzyć system kogeneracji z ciepła odpadowego. Z temperatury spalin można bowiem odzyskać sporą część energii, dzięki zastosowaniu ekonomizerów lub przegrzewaczy pary. Wówczas możemy zainstalować system ORC - turbinę i generator energii elektrycznej. Taki system kogeneracji umożliwia generowanie ciepła skojarzonego czyli energii cieplnej i elektrycznej ze spalanych odpadów. Im większa moc TPO tym bardziej korzystne jest zastosowanie systemu ORC.

 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl