
Cena
-
od
do

Ciepło systemowe to nie tylko lokalne rozproszone ciepłownie na biomasę czy gaz. To też systemy lokalnej kogeneracji czyli systemy energii skojarzonej z możliwością wytwarzania prądu.
Ciepło systemowe - ciepłownie na biomasę

Ciepłownie na biomasę wykorzystują lokalne źródła taniej energii i zapewniają niezależność energetyczną w danym regionie. Oferujemy ciepłownie o mocy od 500 kW do 5 MW.
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 10 dni
Ciepłownie i kogeneratory na gaz LNG - lokalne sieci cieplne

Dzięki zastosowaniu stacji regazyfikacji gazu LNG, można do ogrzewania osiedla czy całego miasteczka używać kotłowni gazowej lub systemu kogeneracji.
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 14 dni
Kocioł parowy na biomasę: zrębki, pellet, trociny o wydajności pary 350 kg/h

Kocioł grzewczy przemysłowy parowy 350KP posiada wydajność pary 350 kg.h o ciśnieniu obliczeniowym 0,5 bar. Przeznaczony jest do wytwarzania party technologicznej stosowanej w różnych gałęziach przemysłu do wielu procesów, spala zrębki,pellety,brykiety czy trociny.
Dostępność: brak towaru
169 500,00 zł
Kogeneracja z biomasy 230 kW - zgazowarka + silnik

Kogeneracja z biomasy umożliwia wytwarzanie energii skojarzonej czyli elektrycznej i cieplnej ze zrębki lub pelletu w małej skali.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Mikrobiogazownia rolnicza - elektrociepłownia z biogazu rolniczego

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Piece kotły na odpady drewnopochodne, płyty wiórowe, MDF i HDF 150 kW

Odpady płyt wiórowych, pilśniowych, MDF i HDF nie są odpadami drewna a odpadami materiałów drewnopochodnych i zgodnie z wykładnią Ministra Środowiska z 16.03.2018 muszą być spalane w specjalnych instalacjach dedykowanych.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Ciepło systemowe
Ciepło systemowe - czyli ciepłownie na biomasę to jedno z najtańszych źródeł ciepła. Co więcej wg nowej dyrektywy EPBD z 2018 roku jest wymóg pełnej dekarbonizacji budynków do 2050 w całej Unii Europejskiej - oznacza to rezygnację z paliw kopalnych do grzania - w tym węgla ale i gazu czy oleju !
Ciepłownie na biomasę będą podstawową technologią OZE używaną do grzania dużych systemów grzewczych i ciepła systemowego.
Ciepło systemowe czyli rozproszone duże kotłownie lokalne, mogą zasilać w ciepło małe miasta lub kilka wsi. Lokalna ciepłownia o mocy 3-5 MW może zasilać już kilkutysięczne miasteczko w tanie ciepło. W przypadku takiego rozwiązania, nasza firma oferuje wsparcie techniczne przy tworzeniu technologii i koncepcji całej ciepłowni. Oferujemy możliwość realizacji w projekcie - projektuj i zbuduj - tworząc kompletny system ciepłowniczy pod klucz - włącznie z magazynem biomasy i budynkiem całej kotłowni. Dla potrzeb ciepłownictwa oferujemy też kotłownie kontenerowe mobilne - o mocy do nawet 960 kW w przypadku biomasy i 4 MW w przypadku gazu lub oleju. Kotłownie mobilne mogą być też podstawą zbudowania mobilnego systemu kogeneracji.
Koncepcja budowy ciepłowni na biomasę, która ma zasilać ciepło systemowe czyli lokalne ciepłociągi musi być przemyślana i przeliczona w oparciu o lokalne zasoby biomasy, jej dostępność i cenę. Przy dużej mocy kotłowni, zaopatrzenie jej w biomase lub biopaliwo może być dość trudne do zorganizowania, jeśli nie ma jej lokalnych zasobów. Co ważne, w przypadku takich mocy liczy się też stopień odnawialności tych zasobów. Dlatego, kluczowy jest wybór systemu ciepłowniczego w postaci źródła ciepła. My oferujemy obiektywną pomoc w tym zakresie, gdyż oferujemy kotły przemysłowe na każdy rodzaj paliwa - nie preferujemy więc rozwiązań a staramy się fachowo doradzić klientowi, które źródło ciepła będzie dla niego optymalne.
Oferujemy wiec systemy ciepłownicze na różne biopaliwa i biomasę w tym: słomę, biomase peletyzowaną czy brykietowaną, zrębki i trociny, pellety czy agrobiomasę. Każde z w/w paliw jest tanim źródłem ciepła pod warunkiem jego lokalnej dostępności. Transport biomasy jest drogi i znacząco podwyższa cenę za jednostkę energii.
Kogeneracja
Dostępne możliwości dekarbonizacji ciepłownictwa i przemysłu w Unii Europejskiej na paliwa biomasowe i RDF oraz rozwój biogazowni dają możliwości stworzenia skojarzonych systemów ciepłowniczych do wytwarzania prądu i ciepła z odpadów lub biogazu. Kogeneracja - czyli wytwarzanie energii skojarzonej - cieplnej i elektrycznej w jednej instalacji doskonalne wpisują się w nowy zielony ład w Europie. Nasza firma oferuje kompletne systemy termicznego przetwarzania odpadów, termicznej utylizacji czy kogeneracji z biogazu. Specjalizujemy się w systemach mobilnych i kontenerowych od wielu lat. Nasze instalacje są można kupić, wynająć lub leasingować.