Piec na pellet ze zbiornikiem zasypowym Compact 10 KW 5 klasy

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 13 888,00 zł

Cena regularna:

13888.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.198
Producent: CWD
Kod produktu: 83B4-238B9

Opis

Model: COMPACT PELET 12 Moc kotła to 10 kW (1,2 m2)

Powierzchnia ogrzewania: 50-120 m2  

Wymiary kotła Compact pellet:  szer - 780 mm gł - 1232 mm wys- 1694 mm

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, zarówno murowanych jak drewnianych, szkieletowych, pasywnych itp optymalizuje koszty energii, która jest coraz droższa. Obecnie stawia się przemyślane kubatury budynków, które łatwiej i taniej ogrzać. Mniejsza powierzchnia domu może być też efektywna, użyteczna a niesie za sobą niższe koszty eksploatacji i budowy. W przypadku domu o mniejszej kubaturze, dobrze izolowanym termicznie, zapotrzebowanie na ciepło też jest mniejsze. Czasami sięga ono zaledwie 6 lub 8 kW. Jaki zatem kocioł grzewczy będzie optymalnie dobrany na taką powierzchnię domu ? Rozwiązaniem ogrzewania małego domu jest kompaktowy kocioł co na pellet Compact.

Compact Pelet 12kW ma modulację mocy od 5 do 12 kW. Co to jest modulacja mocy ? To odpowiednia regulacja pracy palnika poprzez dawkowanie paliwa i powietrza. Można dopasować wówczas tak powietrze i ilość paliwa tj pelletu, aby palnik działał na mocy minimalnej. Niesie to szereg korzyści - przede wszystkim zużycie paliwa bo im większa moc urządzenia tym większy pobór peletów.

Proponowany piec ma budową trzyciągową w postaci poziomych płomieniówek, stanowiących powierzchnię wymiany ciepła. Urządzenie posiada w pełni automatyczny palnik pelletowy. Podwójny system podawania peletu do palnika w pełni zabezpiecza kocioł przed cofnięciem się płomienia do zasobnika z paliwem. Kotły na pellet małej mocy Compact to rozwiązanie dla małych domów jednorodzinnych o zapotrzebowaniu na ciepło poniżej 10 kW. 

Compactt Pelet  jest to urządzenie z automatycznym systemem podawania i rozpalania peletu.  Zasada działania podobna jest do pracy palnika olejowego. Jeżeli jest zapotrzebowanie na cieplo od instalacji c.o. zostaje podana dawka startowa pelet i przy pomocy elektrycznej zapalarki regulowany jest automatyczny zapłon pelet. Do czasu uzyskania temperatury zadanej urządzenie pracuje z modulowaną lub stalą mocą. Po jej uzyskaniu palenisko sie wygasza i czeka na sygnał do ponownego uruchomienia. Kotły seryjnie wyposażone są w palnik pelletowy MOC oraz automatykę obsługujacą pompę c.o., c.w.u. oraz współpracujące z termostatem pokojowym. Istnieje możliwość konfiguracji sterowania o regulatory pogodowe sterujące obiegami z zaworem mieszającym oraz współpracę ze zbiornikiem akumulacyjnym.Może być opcjonalnie wyposażony w palnik rotacyjny  KIPI i Ecopalnik

Kocioł wyposażony w 200l zasobnik na paliwo, co średnio daje stalopalność od 3 do 7 dni ale może tez być wyposażony w pneumatyczny podajnik pelletu .

Zalety kotła :
- płynna modulacja mocy
- 3 ciągowa budowa
- szuflada na popiół
- palnik z mechanicznym odpopielaniem
- mała powierzchnia kotłowni
- zasila małe powierzchnie 60,80,100 m kW
- certyfikat ekologiczny

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl