Producenci

Zestaw do automatycznego spalania biomasy rozdrobnionej 50 kW

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 29 990,00 zł 29990.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 5F1A-6011E_20200507104904

Opis

Dbałość o ekologię i ochrony środowiska wymusza stosowanie coraz nowocześniejszych technik spalania – o wyższe sprawności i niskiej emisji. Aby mieć nowoczesne niskoemisyjne urządzenie grzewcze nie trzeba koniecznie wymieniać pieca i modernizować całej kotłowni.

Zespół automatycznego spalania biomasy rozdrobnionej: trocin, zrębki, pelletu to sprawdzone rozwiązanie.

Zespół automatycznego spalania biomasy rozdrobnionej: trocin, zrębki, pelletu jest w takim przypadku rozwiązaniem dla stolarni, zakładów meblarskich, budynków warsztatowych czy wielorodzinnych. Do istniejącego kotła c.o opalanego miałem, węglem czy biomasą można zamontować nasz nowoczesny system podawania biomasy. Składa się on z:

  • Nowoczesnego palnika schodkowego z napędem mechanicznym
  • Dwuślimakowego systemu podawania paliwa
  • Wzmocnionych przekładni napędowych
  • Systemu sterowania oraz szafkę z przekaźnikami
  • Systemów automatyzacji procesu spalania: samoczynny zapłon i wygaszanie, modulacja mocy, odżużlanie
  • Kosza z wybierakami do biomasy

Trwałość na kilkanaście lat.

W przeciwieństwie do domowych konstrukcji palników na pellet, nasz system jest oparty o technologię przemysłową, posiada wzmocnione komponenty. Instalacja elektryczna zabezpieczona szafą z przekaźnikami zapewnia niezawodną eksploatację. Ślimak o większym przekroju, nagarniacze piórowe, mocniejsze przekładnie pozwalają na pracę urządzenia w trybie ciągłym.

Uniwersalność paliwa i niezależność energetyczna

W palniku, dzięki ruchomemu palenisku i autorskiemu systemowi napowietrzania możemy spalać wiele gatunków biomasy leśnej i agro – odpowiednio przygotowanej i rozdrobnionej: brykiety, pellet, zrębki, wióry zrzyny,troty, pył czy trociny. Daje to pełną niezależność energetyczną użytkownikowi.

Jakie kotły c.o można zmodernizować na biomasowe ?

Musi być to kocioł o odpowiednio dużej komorze załadowczej oraz trzyciągowej budowie wymiennika ciepła. Dlaczego ? Palnik na biomasę z ruchomym paleniskiem strefowym jest większy niż peletowy, potrzebujemy też więcej miejsca do spalania biomasy gdyż mamy większy strumień gazów spalinowych. Aby uzyskać wysoki poziom sprawności cieplnej i niską emisję, musimy mieć sprawny trzyciągowy wymiennik spalin. Można go też rozbudować o ekonomizer i odpylacze w przypadku większych jednostek, jeśli chcemy ograniczyć emisję pyłów.

Co ciekawe, nasz palnik na zrębki może być zastosowany do modernizacji nie tylko kotłów miałowych czy węglowych ale też starszych konstrukcji kotłów na biomasę np.: Faleńczyk, Moderator gdzie wymiennik ciepła jest u klienta sprawny, a popsuł się podajnik z paleniskiem. Nasz system nadaje się też do zastąpienia przedpalenisk ( zamiany przedpaleniska na nasz palnik )

Jak działa palnik na zrębki ?

Palnik na zrębki działa w pełni automatycznie tzn sam rozpala paliwo, wygasza i moduluje moc sterując dawką paliwa i powietrza. Na rysunku pokazane jest ruchome palenisko – zasada działania.

Paliwo podawane oddzielnym - niezależnym od głównego podajnikiem śrubowym przesuwane jest do paleniska. Podłoga palnika wykonana z żeliwnych sztabek jest ruchoma, co umożliwia przesuwanie się paliwa i żaru w głąb paleniska kotła. Po odpowiednio dobranym czasie przebywania biomasy w palniku, zostaje ona spalona i dopalona całkowicie a popioł samoistnie spada do popielnika.

Na powyższej fotce widać cały system podawania biomasy do kotła co.

Palniki na zrębki drzewne wymagają powiększonych koszy na paliwo. Zrębka jest mniej kaloryczna od peletu i ma niższą wartość nasypową, musimy jej zużyć więcej aby uzyskać podobną energię z peletu czy ekogroszku. Dlatego pojemniki na zrąbki są większe, dodatkowo muszą być specjalnie skonstruowane. Wynika to z faktu, że sucha zrębka jest lekka i trzeba specjalnego systemu aby ją podać. Aby skutecznie wybrać zrębki z kosza, system podawczy zawiera odpowiednie nagarniacze – ramiona sprężynowe które mają nagarniać paliwo do podajnika śrubowego. Pokazuje to najlepiej film:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl