Producenci

System kogeneracyjny do odzysku ciepła procesowego

Dostępność: brak towaru
Cena: 199 000,00 zł 199000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CWD
Kod produktu: 54A5-77211

Opis

Nasz system podnosi wydajność kotłów i pieców przemysłowych poprzez odzyskiwanie ciepła spalin i zamianę go w energię elektryczną. Poza energią ze spalin możemy też odzyskiwać ją z ochładzania czynnika roboczego. Dzięki innowacyjnej technologii zwrot z kosztów inwestycji sięga nawet 3-4 lat.

Rozwiązanie jest w pełni modułowe, mobilne dzięki czemu można je leasingować - rata leasingu zostanie pokryta z oszczędności naszego systemu - taki system jest niezwykle popularny w całej Europie i nazywa się Energy Saving Services lub Company.

System może być zintegrowany z panelami fotowoltaicznymi lub solarnymi a także z mobilnymi generatorami prądu. Możemy odzyskiwać energię ze spalin praktycznie w każdym rodzaju przemysłu od drzewnego, po spożywczy. Ciepło możemy odzyskiwać z silników spalinowych, pary, komór suszarniczych czy lakierniczych, pieców piekarniczych czy hutniczych. Wszędzie tam gdzie temperatura spalin przekracza 200 st C możemy uzyskać darmową energię cieplną i elektryczną. Bazuje na rozwiązaniu ORC kaymacor i wpływa na poprawę wydajności przemysłowej procesów technologicznych oraz redukcję kosztów energii używanej w procesach przemysłowych. Poprawa efektywności wykorzystania procesu spalania może sięgać do 20 %, moc grzewcza istniejących kotłów może sięgać do 2 MW.

Odzysk energii z istniejących układów termicznych jest bardziej opłacalny niż ich wymiana na nowe. Jeśli np.: inwestor posiada tradycyjne kotły c.o na biomasę o mocy 1 MW i temp spalin 190 stopni C - może zoptymalizować odzysk energii poprzez zainstalowanie ekonomizera - wówczas uzyskujemy dodatkowe kW energii cieplnej. W przypadku naszego systemu uzyskujemy energię elektryczną, co powoduje że bilans energetyczny technologii się znacznie poprawia.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl