Producenci

Dotacje na kotły biomasowe dla firm

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 3 000,00 zł

Cena regularna:

3000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: 5C74-5829A

Opis

Dotacje na kotły biomasowe dla firm

Dzięki uruchomieniu  Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki  (FENG ) 2021-2027 małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać atrakcyjne dofinansowanie do zakupu naszych certyfikowanych kotłów c.o opalanych biomasą. Pomagamy  uzyskać dotację, napisać i  złożyć wniosek aby klient mógł dostać dopłatę nie tylko do zakupu pieca ale całej kotłowni razem z montażem. W ramach FENG są duże fundusze na poprawę efektywności energetycznej  przedsiębiorstwa jak udowodnimy minimum 30 % poprawę jego efektywności i niezależności - każdy klient, który chce zmodernizować swoją starą kotłownię węglową na nowoczesną opalaną biomasę ma szansę uzyskać na to duże dofinansowanie.

Dotacje FENX 1.1 z programu FENG umożliwiają otrzymanie nawet 70 % dofinansowania na montaż i zakup nowoczesnych niskoemisyjnych kotłów c.o opalanych biomasą.

W praktyce oznacza to , że wszystkie firmy i przedsiębiorstwa mogą zakupić ekologiczne urządzenia i instalacje grzewcze oraz zmodernizować źródła ciepła celem zwiększenia efektywności energetycznej zakładu o ponad 30 % co jest warunkiem koniecznym do uzyskania dofinansowania do zakupu kotła c.o biomasowego dla firmy

Jak uzyskać dotację na modernizację kotłowni opalanej biomasą ?

Każda firma może uzyskać dotację na zakup kotła opalanego biomasą w formie kredytu ekologicznego, który zapewnia nam uzyskanie bezzwrotnej dotacji.  Kredyt ekologiczny to bezzwrotna dotacja dla przedsiębiorstw sektora MŚP (mikro, małe i średnie) oraz small mid-caps i mid-caps, które chcą zapewnić sobie niezależność energetyczną oraz usprawnić system ciepła . Efektem tej modernizacji musi być ograniczenie zużycia energii pierwotnej w zmodernizowanym obszarze o przynajmniej 30 proc. w porównaniu do bieżącego zużycia. W rezultacie są to dotacje dla przedsiębiorstw zatrudniających poniżej 499 pracowników i posiadających obroty poniżej 100 mln euro, więc dla większości firm operujących na rynku Polski.

Jaka jest wysokość dotacji na zakup i montaż kotła biomasowego dla firmy ?

Zależy ona od nie tylko od wielkości firmy ale też w którym województwie jest położona a nawet powiecie. Może ona sięgać od 35 do 70 % ale w niektórych powiatach niestety duże przedsiębiorstwa mogą nie podlegać systemowi dotacji na zakup OZE. Prośba o kontakt z nami a nasi specjaliści sprawdzą możliwości uzyskania dotacji i jej wysokość. Pomoc inwestycyjna na środki wspierające efektywność energetyczną nie może przekroczyć limitu 15 mln euro.

W przypadku kredytu ekologicznego udzielane wsparcie jest w formie premii ekologicznej w postaci bezzwrotnego dofinansowania na spłatę części kapitałowej kredytu.

Wymagania, które trzeba spełnić aby uzyskać dotację do zakupu i montażu kotła biomasowego dla firmy

Gdy  wspomagamy się kredytem technologicznym to przedsiębiorstwo musi posiadać zdolność kredytową, którą wylicza nam bank. Załącznikiem do wniosku o dotację jest promesa kredytu ekologicznego z banku – najlepiej tego, który prowadzi nam obsługę bieżących rachunków bankowych. Obligatoryjny jest audyt energetyczny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego i niezbędnym warunkiem jest uzyskanie oszczędności energii pierwotnym na poziomie minimum 30 % co nie jest trudne w przypadku zamiany ogrzewania węglem czy miałem na biomasowe  - tu możemy mieć oszczędności znacznie wyższe bo przekraczające 50 %

Kredyt ekologiczny na zakup kotła c.o z premią ekologiczną

Kredytu ekologicznego na zakup kotłów c.o opalanych biomasą dla firm udzielają praktycznie wszystkie kluczowe banki w Polsce, które współpracują z BGK tj m.in.:

Alior Bank

Bank BPS oraz SGB wraz ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi

Bank Handlowy

Bank Millenium

BOŚ

Bank PEKAO S.A

BNP Paribas Polska

ING Bank Śląski

mBank

PKO Bank Polski S.A

Satander Bank Polska

Velobank S.a

oraz wybrane banki spółdzielcze np.: w Chełmie czy Brodnicy

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl