Kocioł c.o zasypowy zgazowujący drewno Sigma 24 kW z certyfikatem

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 17 899,00 zł

Cena regularna:

17899.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.59072
Producent: Cichewicz
Kod produktu: 564D-60765

Opis

Certyfikowany kocioł grzewczy zasypowy na drewno kawałkowe, biomasę, brykiety Sigma 24 kW możliwy jest w zakupie w programie Czyste Powietrze.

Co to jest kocioł na holzgas i  proces zgazowania drewna ?

Biomasa drzewna może być wykorzystywana jako paliwo do kotłów c.o oraz  do produkcji energii na drodze obróbki termicznej w procesach spalania,zgazowania i pirolizy. Proces zgazowania drewna polega na jego konwersji w paliwo gazowe  poprzez ogrzewanie w obecności czynnika zgazowanie którym jest tlen, powietrze z parą wodną. W procesie zgazowania energia chemiczna węgla uwalniana jest w postaci gazu palnego składającego się z tlenku węgla, dwutlenku węgla, wodoru, metanu, wody, azotu. Dzięki technologii powietrza pierwotnego i wtórnego dostarczanego do szamotowej komory spalania, w/w substancje są całkowicie dopalone i uzyskujemy czyste spalanie drewna. Emisja pieca na holzgas jest zbliżona do kotłów gazowych, jest niższa nawet niż kotłów na pellet !

Holzgas to palny gaz drzewny.

Takie dwustopniowe spalanie gazu drzewnego ( holzgasu z niemieckiego ) jest od dziesiątek lat standardem w kotłach zasypowych w całej Europie. Niskoemisyjne kotły c.o na drewno dopuszczone nawet w krajach o rygorystycznych przepisach emisyjnych jak Niemcy, Austria, Szwajcaria - to właśnie kotły zgazowujące drewno.

 

 Kocioł zgazowujący drewno i biomasę Sigma to dobry wybór. Dlaczego  ?

 

 • pojemna największa komora załadowcza drewna - na 50 cm szczapy
 • specjalny system zabezpieczenia ekranami komory przed korozyjnymi związkami smoły
 • system ceramic catalist - ceramiczne wkładki w komorze mają dopalać wilgoć z drewna chroniąc komorę załadowczą przed korozją
 • klapa łatwego rozruchu
 • cichobieżny, energooszczędny wentylator wyciągowy zapobiega wydymianiu się
 • system zabezpieczenia ryglowania drzwi przed przypadkowym otwarciem
 • ceramiczna komora całkowicie dopala spaliny kotła zapewniając bardzo niską emisję pieca
 • wymiennik kotła wykonany z rur energetycznych grubościennych bezszwu - zakładana trwałość kilkanaście lat
 • możliwość montażu w przednich drzwiach palnika na pellet
 • automatyka pieca z możliwością sterowania przez internet
 • priorytet pracy ze zbiornikiem buforowym akumulacyjnym

 

Sprawność cieplna pieca sięga 91 %.

Kotły c.o na drewno opałowe Sigma osiągają sprawność 91 % to znaczy że wydajność spalania drzewa wynosi ponad 90 % - tylko 10 % paliwa zostaje niezupełnie spalone, pozostaje w popiele lub stracie kominowej. Jest to wyższy współczynnik, niż większość kotłów z podajnikiem. Ważnym elementem pozostaje fakt, że popiół z pirolizy drzewa jest neutralny dla środowiska i może być używany jako nawóz w ogródku. 

Kocioł c.o Sigma w przeciwieństwie do większości piecy zgazowujących drewno, jest dość odporny na jakość drewna. Posiada szereg systemów wspomagających dopalanie drewna oraz zapobiegających korozji np: osłony wymienialne w komorze załadowczej, specjalne wkładki szamotowe, dyszę szamotową odporną na korozję czy wentylator wyciągu spalin wspomagający stabilność podciśnienia powietrza w komorze spalania.

Dopłaty w programie czyste powietrze nawet do 10 000 zł.

Sigma jako kocioł zgazowujący biomasę oraz wersja dwupaliwowa na pellet i drewno spełniają wymogi programu dopłat czyste powietrze. Można na nie uzyskać dofinansowanie i to nie tylko na kocioł ale też na zbiornik akumulacyjny !

 

 

 

Co to jest gaz drzewny ? Jak powstaje ? Poniższy film to prosto ilustruje:

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

4 maja 2020

Bardzo dobry piec. Użytkuję od trzech lat i jestem zadowolony

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl