Producenci
Jakie drewno do pieca centralnego ogrzewania ? 0
Jakie drewno do pieca centralnego ogrzewania ?

Jakie drewno do pieca centralnego ogrzewania ?

Najlepsze jest drewno z drzew liściastych, gdyż  spala się równomiernie, zawiera mało żywicy i nie tworzy dużej ilości dymu w przeciwieństwie do drewna iglastego. Dlatego drewno  z drzew iglastych ( zawarta w nim duża ilość żywicy ) jest zalecane do spalania tylko w modelach kotłów specjalnie do tego zaprojektowanych. Musi być to kocioł z odpowiednią wysoką temperaturą spalania, która dopala sadze – tj mieć dużą komorę szamotową oraz odpowiednio rozmieszczonym dostępem powietrza pierwotnego i wtórnego. W przeciwnym razie drewno iglaste będzie się smoliło i zanieczyszczało sam piec i komin. Oczywiście musi być to drewno bardziej wysuszone niż liściaste, dobra informacja jest taka, że iglaste drzewo łatwiej wysuszyć niż liściaste. Kocioł c.o do spalania drewna iglastego będzie trochę droższy niż konwencjonalny piec na drewno, ale jeśli mamy własny las iglasty, po prostu nie mamy wyboru i musimy zainwestować w nowszą technologię spalania drewna.

czytaj całość »
Sterownik z nowymi funkcjami w naszej ofercie 0
Sterownik z nowymi funkcjami w naszej ofercie

Dlaczego warto kupić zaawansowany sterownik pracy kotła co na biomasę ?

Jeśli chcemy mieć zaawansowaną kotłownię z pomiarami i najwyższą sprawnością cieplna układu to nasze urządzenie steruje pracą kotła na biomasę oraz wieloma systemami optymalizacji procesu spalania: układem recyrkulacji spalin, dopalania palnikiem, czujnikami podciśnienia w komorze spalania czy sondą tlenową. 

czytaj całość »
Jaką grubość blach powinien mieć kocioł c.o aby działać niezawodnie przez wiele lat ? 0
Jaką grubość blach powinien mieć kocioł c.o aby działać niezawodnie przez wiele lat ?

Czy grubość blachy i jej jakość wpływa na żywotność kotła c.o ?

Decydując się na kocioł na paliwa stałe coraz częściej zadajemy producentom pytanie o grubość blachy z jakiej wykonane jest urządzenie i o jego żywotność.

Pytanie jest jak najbardziej na miejscu ale to nie tylko grubość stali zastosowanej przy produkcji ma znaczenie ale także gatunek stali i odpowiednie użytkowanie naszych źródeł ciepła.

czytaj całość »
Kocioł z podajnikiem na zrębki, czy jest tańszy w użytkowaniu od pieca na pellet ? 0
Kocioł z podajnikiem na zrębki, czy jest tańszy w użytkowaniu od pieca na pellet ?

Kocioł na zrębki, czy jest tańszy w użytkowaniu od pelletu ?

Kotły na biomasę, a w szczególności opalane zrębkami drzewnymi czy peletami w ostatnich latach stały się bardzo popularne, wynika to z wysokich cen pelletu i innych nośników energii. Czy rzeczywiście kocioł co na zrębki jest tańszy w użytkowaniu niż peletowy ?

czytaj całość »
Jaki kocioł co wybrać z certyfikatem ekoprojekt ? 0
inż Daniel Kołomański

Co to jest certyfikat ekoprojekt dla kotła c.o z podajnikiem ? Jakie wymagania musi spełnić kocioł grzewczy żeby go uzyskać?

Certyfikatem „ekoprojektu” inaczej też „Ecodesign” nazywamy potocznie zaświadczenie, które jest potwierdzeniem spełnienia przez kocioł na paliwa stałe wymogów dotyczących ekoprojektu (ecodesign). Zasady te określone są w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r.

czytaj całość »
Nowe dotacje na kogenerację 0
Nowe dotacje na kogenerację

Dotacje na kogeneracje już są !

Ruszają nabory na dotacje w ramach  programu: Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne. Rozwój wysokosprawnej kogeneracji przemysłowej. Więcej o możliwości zakupu u nas kogeneracji z dofinansowaniem 45 % można przeczytać tu.

czytaj całość »
Piece elektryczne połączone z carport i zestawem fotowoltaicznym 0
Piece elektryczne połączone z carport i zestawem fotowoltaicznym

Wiaty fotowolaticzne -  2 w 1 – zadaszenie auta i generacja prądu ze słońca

Zestaw fotowoltaiczny połączony z pompą ciepła lub piecem elektrycznym tworzy nam układ hybrydowy ciepła. Możemy bowiem uzyskiwać energię elektryczną ze słońca i kompensować ją z zapotrzebowaniem na prąd pieca lub pompy ciepła. Taka hybryda po pewnym czasie zarabia na siebie. Na świecie popularne jest wykorzystanie paneli PV nie tylko do montażu na dachach domów czy budynków gospodarczych ale też na zadaszeniach aut typ carport. Taki carport chroni auto przed deszczem, może być nawet wielostanowiskowy np: pod firmą czy hotelem a dodatkowo zamiast dachu mieć zestaw paneli słonecznych i produkować prąd ze słońca. 

 

czytaj całość »
Co to jest COP ? Które pompy ciepła stosować do temperatury - 28 st C ? 0
Co to jest COP ? Które pompy ciepła stosować do temperatury - 28 st C ?

Pompa ciepła może ogrzać dom już za 60 zł miesięcznie

Alternatywą dla tradycyjnych kotłów c.o i pieców są obecnie pompy ciepła. To niskoemisyjne urządzenia grzewcze, których zakup jest dotowany. 140 m kw dom z buforem 200 l i zasobnikiem c.w.u 300 l można ogrzać pompą ciepła 8 kW już za ok 60 zł miesięcznie ! Do tego nowa generacja pomp ciepła działa w temp zewn nawet - 28 st. C

 

czytaj całość »
Czym jest bufor ciepła ? Do czego stosować zbiorniki akumulacyjne 0
Czym jest bufor ciepła ? Do czego stosować zbiorniki akumulacyjne

Co to jest  zbiornik akumulacyjny ?

Od 2019 r stosowanie zbiorników akumulacyjnych jest obowiązkowe w przypadku kotłów c.o z ręcznym załadunkiem paliwa. Od lat jest dobrą praktyką stosowanie buforów ciepła do sprzężenia układów pomp ciepła. Czym jest bufor ? Co to jest zbiornik akumulacyjny ?

czytaj całość »
Piece i kotły c.o na pellet do małych powierzchni ogrzewalnych 0
Piece i kotły c.o na pellet do małych powierzchni ogrzewalnych

Jak zamontować źródło ciepła jeśli nie mamy dużej kotłowni ?

 

Nowoczesne budynki często nie mają kotłowni, albo mają wygospodarowane bardzo mało miejsca na nią. Problemem jest w kilku metrach kwadratowych zmieścić coś innego w kotłowni niż kocioł wiszący gazowy lub pompę ciepła. Kotły c.o z wbudowanym podajnikiem, palnikiem i koszem Hydro są tu rozwiązaniem bo zajmują miejsca tyle ile jedna paleta !

czytaj całość »
Ogrzewanie szklarni i budynków inwentarskich 0
Ogrzewanie szklarni i budynków inwentarskich

Tanie grzanie szklarni i budynków inwentarskich

Całoroczne ogrzewanie szklarni i innych budynków inwentarskich to jeden z głównych kosztów produkcji żywności w obecnych czasach. Coraz łagodniejsze zimy skłaniają producentów żywności, sadowników, ogrodników i rolników do przechodzenia na całoroczny system produkcji. Wówczas koszt ogrzewania robi się jednym z kluczowych stałych kosztów gospodarstwa. 

 

czytaj całość »
Ogrzewanie awaryjne - przyczepy grzewcze 0

W przypadku remontu węzła cieplnego, termomodernizacji, przebudowy kotłowni itp musimy często unieruchomić źródło ciepła, często tymczasowo na czas remontu. W zależności od wielkości kotłowni lub mocy samego pieca dobiera się różny system ogrzewania awaryjnego mobilnego.Co to jest ogrzewanie awaryjne mobilne?To system grzewczy w postaci kotła c.o na pellet, olej opałowy lub gaz z wymaganym osprzętem i kominem.Jego mobilność polega na zamontowaniu go w kontenerze lub przyczepie grzewczej https://youtu.be/aGm8khu2nBE

czytaj całość »
Polska Azją Europy czyli smog w Polsce a ekologia 0

Map emisji, smogu itp w internecie jest mnóstwo, przykładowa obok , która pokazuje że jesteśmy czerwonym punktem na mapie Europy. Czemu? Emisja z przydomowych palenisk czyli szeroko pojętych pieców, kotłów c.o i kominków w Polsce nie jest nigdzie kontrolowana. Palimy czym chcemy i kiedy chcemy. Mój dom , nasze prawo czym palę i basta !!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl