Producenci
Mobilne kotly grzewcze w zabudowie kontenerowej do spalania biomasy odpadowej z płyt drewnopochodnych 0
Mobilne kotly grzewcze w zabudowie kontenerowej do spalania biomasy odpadowej z płyt drewnopochodnych

Kotly grzewcze w zabudowie kontenerowej do spalania biomasy odpadowej z płyt drewnopochodnych 

Tania energia cieplna to obecnie dla przemysłu drzewnego podstawowe źródło przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym i eksportowym. Umożliwia ona znaczne obniżenie nie tylko kosztów eksploatacji systemów grzewczych ale też obniżenie kosztów całej firmy. Suszenie drewna staje się coraz droższe a zasilanie suszarni drewna ciepłem odpadowym zwiększa znacznie zyski z usług suszenia. Dzięki temu zwrot nakładów inwestycji we własna suszarnie znacznie się przyspiesza. W stosunku do suszarni zasilanych paliwami płynnymi i konwencjonalnymi, nasze kotły przemysłowe na paliwa alternatywne spalają naprawdę najtańszy opał na rynku.

 

Kotły mobilne są rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa

Kotły mobilne zarówno centralnego ogrzewania jak i przemysłowe mogą zasilać systemy grzewcze każdego typu, zarówno wodne jak i nadmuchowe. Ogrzewanie powierzchni kubaturowych jest dobierane trochę inaczej niż instalacji co, musimy znać kubaturę grzania, temperaturę docelową, moc odbiorników ciepła itp. Niezależnie od tych parametrów nasze kotłownie mobilne możemy dopasować do każdego obiektu lub instalacji. Moce już od 100 kW umożliwiają grzanie małych hal czy warsztatów a większe jednostki mogą zasilać już duże fabryki lub magazyny.

 

Kotłownia kontenerowa do spalania drewna, zrębki czy trociny niesie wiele korzyści dla klienta:

  • Skraca czas inwestycji
  • Nie wymaga pozwoleń
  • Jest szybka w finansowaniu np Leasing
  • Jest gotowa do instalacji i działania
  • Wymaga mniej miejsca
  • Można łatwo ja relokowac lub odsprzedać.

Najważniejszą korzyścią dla klienta jest indywidualnie dopasowanie wyposażenia mobilnego systemu grzewczego do parametrów ogrzewanego budynku. Mobilne ogrzewanie nie jest zatem kompromisem, ale skutecznie działającym dedykowanym systemem grzania Państwa przedsiębiorstwa, fabryki czy magazynów. Idealnie nadają się do zasilania różnych typów suszarni.

Kotłownie mobilne można dopasować do każdego rodzaju budynku i instalacji

Wyposażenie kotłowni mobilnej zależy od zastosowanego paliwa oraz mocy grzewczej samego kotła co. Kotłownie można podzielić na dwu kontenerowe lub jedno kontenerowe. Do mocy 300 - 400 kW mogą być w zabudowie kontenerowej razem z magazynem paliwa. Będzie to zbiornik przykotłowy o wielkości od 1 do 6 m3. Powyżej 500 kW musimy dostarczyć więcej paliwa i praktykuje się albo dodatkowy kontener na biomasę albo silos zewnętrzny. Nie zmieścimy w jednym kontenerze tak dużego kotła np 760 kW i odpowiednio dużego magazynu biomasy.

 

Do skutecznego grzania ważne jest odpowiednie paliwo

Samo paliwo ma tez znaczenie do zaprojektowania skutecznie działającej i grzejącej dobrej kotłowni kontenerowej. Najłatwiejsza jest brykietowana lub peletyzowana biomasa tj pellet lub brykiet. Ma on wysoka wartość opałowa i nasypowa. Trudniejsze paliwa ale znacznie tańsze w użytkowaniu są rozdrobnione frakcje biomasy np trociny i zrębki. To one obecnie są poszukiwane jako tani mobilny system grzewczy. Niestety wymagają więcej miejsca do składowania - wynika to z mniejszej kaloryczności i wartości nasypowej. Po prostu musimy spalić więcej trociny niż pelletu czyli odpowiednio większy misi być silos lub kosz na paliwo.

 

Odpady płyt drewnopochodnych w świetle ustawy o odpadach.

Należy pamiętać, że kotłownie do spalania odpadów w świetle stosownej ustawy muszą spełniać wymagania Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 marca 2018 r. w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów dla pomiarów 30 minutowych przy zawartości tlenu 11%. 

 

NOx ≤ 400 mg/m3

 

CO ≤ 100 mg/m3

 

Pył ≤ 30 mg/m3

 

Spalanie odpadów w dedykowanych przemysłowych z dodatkową komorą dopalania gazów w wysokich temperaturach wraz z niezbędnymi systemami zabezpieczającymi to standard spełniający wymogi prawa i odpowiednich rozporządzeń. Obowiązujący katalog odpadów (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001, D.U. Nr 62 poz. 628) klasyfikuje odpady z przetwórstwa drewna oraz przetwórstwa płyt, mebli, masy celulozowej, papieru i tektury do grupy kodowej 03. Np.: kod 03 01 05 zawiera takie odpady jak: trociny, wióry, ścinki, drewno, płyta wiórowa i forniry inne niż wymienione w kodzie 03 01 04. W/w odpady są produktami wytworzonymi z produkcji czystego surowca drzewnego (udział surowca drzewnego w płytach wynosi 90% i więcej) z niewielkim dodatkiem żywic klejowych i parafiny.Żywica klejowa (żywica mocznikowa) jak i parafina nie są kwalifikowane do substancji niebezpiecznych czyli do odpadów z gwiazdką ( .*)  Ze względu na niestosowanie do produkcji płyt drewnopochodnych środków zawierających związki chlorowcopochodne oraz metale ciężkie, ich skład elementarny zbliżony jest do składu pierwiastkowego drewna i biomasy. Nie mniej jednak odpady o kodzie 03 01 05 muszą być spalane w dedykowanych instalacjach termicznych.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl